Pārmaiņu vadība

Trapeze

Mērķi

  • Iepazīt dalībniekus ar Viljema Bridžesa pārēju modeli, kurā pārmaiņu process tiek skatīts no skarto cilvēku perspektīvas.
  • Dot vietu viedokļu un domu apmaiņai, lai sekmētu vienotu izpratni par esošo situāciju un gaidāmajiem izaicinājumiem.
  • Noteikt rīcības, ar kuru palīdzību stiprināt skarto cilvēku gatavību pārmaiņām un atbalstīt pārmaiņu ieviešanas procesu.

Pieeja

Treniņa dalībnieki iepazīst Viljema Bridžesa (William Bridges) pāreju modeli, kurā pārmaiņu process tiek skatīts no skarto cilvēku perspektīvas. Bridžesa modelī tiek izdalīti trīs posmi.

William Bridges Pāreju modelis

  • Pirms var pieņemt ko jauno, ir jālaiž vaļā to, kas ir bijis. Šim posmam ir raksturīga nedrošība, bailes, noliegšana, skumjas.
  • Pēc atvadīšanās cilvēks ieiet “neitrālā zonā”, kurā saite ar bijušo vēl nav pārrauta, bet jaunā realitāte vēl tikai top. Šim posmam ir raksturīgs apjukumus, nedrošība, efektivitātes kritums, vēlme atgriezties pie veciem ieradumiem, eksperimentēšana.
  • Kad ir veiksmīgi pārvarēta neitrālā zona, cilvēks ieiet “jaunā sākumā”, kas iet roku rokā ar stabilitātes atgūšanu un pozitīvu enerģiju.

Norise

Pirms semināra

Dalībnieki aizpilda anketu Saliedēt.lv e-vidē, kas dod ieskatu dalībnieku skatījumā uz pārmaiņu procesu, kā arī palīdz noskaņoties treniņam.

Seminārs

Ilgums: 4 - 8 stundas.

Ideālais dalībnieku skaits: 8 - 20.

Katram pārejas posmam ir piemeklēts praktisks uzdevums, kurš ļauj dalībniekiem izjust tā būtību.

Viljema Bridžesa pāreju modelis tiek papildināts ar citām metodēm, kas var atbalstīt veiksmīgu pārmaiņu procesa ieviešanu, tai skaitā, Kurta Levina "Spēku samēru analīzi" un redzējumā balstītā attīstības plānošanu.

Moderētā grupu darbā dalībnieki identificē konkrētus šķēršļus un rīcības, kā vadīt un atbalstīt iesaistītās puses notiekošo pārmaiņu procesā.

Pēc semināra

Saliedēt.lv e-vidē tiek ievietota treniņa dokumentācija, tai skaitā, izdales materiāls, anketas rezultātu izvērtējums un semināra secinājumi.

Kontakts

Toms Urdze

Toms Urdze
+371 29495565
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.