Organizācijas vadības štāba mācības

Šahs

Mērķis

Mācības veicina uzņēmuma/organizācijas vadības komandu gatavību rīkoties pārmaiņu situācijās, izstrādājot noteikta scenārija attīstības plānu jauna tirgus iekarošanai un/vai esošo tirgus nostiprināšanai. Mācības var pielāgot citu pārmaiņu procesu plānošanai, piemēram, jaunu pakalpojumu ieviešanai vai strukturālu reformu īstenošanai. Apgūstot militāro vienību štāba lēmumu pieņemšanas metodes un rīkus, tiek celtas dalībnieku vadīšanas kompetences.

Norise

Mācību posmi

Sagatavošanās posms

Scenārija un augstākās vadības pavēles izveide:

Sadarbībā ar organizācijas/uzņēmuma ekspertiem tiek atlasītas problēmsituācijas un sagatavoti augstākās vadības norādījumi štāba mācību komandām.

Teorijas posms

Iepazīstināšana ar štāba procedūru:

Tiek radīta “lielā bilde”, kas notiek katrā no lēmuma pieņemšanas soļiem. Katru no soļiem dalībnieki izspēlē uz reālas, pietiekami vienkāršas situācijas, lai praktiski izprastu savu darbību katrā lēmumu pieņemšanas solī.

Vadības komandu treniņa posms

Situāciju izspēle, izmantojot štāba lēmumu pieņemšanas procedūru:

Uz izvēlētas situācijas dalībnieku komandas izstrādā darbības plānu, ko izspēlē uz iepriekš sagatavotām situācijām (kaujas ainām).

Ieviešanas posms

Analīze un pārnešana:

Atskats, secinājumi, izteikto ideju integrācija un organizācijas attīstības plānu pilnveidošana.

Mēnesi pēc mācībām notiek tikšanās ar treneriem, kurā tiek vispusīgi izvērtēta štāba mācību norise.

Metodes un pieeja

Rūpīgi saplānoti, praktiski uzdevumi ļauj semināra dalībniekiem iziet cauri militārās plānošanas un komandas veidošanas attīstības stadijām.

Seminārā izmantotās metodes palīdz fokusēties uz būtiskāko, mobilizē uzņēmuma vadības komandas resursus, palīdz ieraudzīt uzņēmuma attīstības alternatīvos virzienus, uzlabo spēju reaģēt strauji mainīgās situācijās, veido vadības komandas kopīgu izpratni par organizācijas attīstības scenārijiem un mērķiem.

Praktiskie uzdevumi mijas ar teorētiskiem posmiem, kuros dalībnieki analizē notikušo un vienojas par turpmākiem soļiem, principiem un instrumentiem, kurus integrēt gan savā darbavietā, gan visa uzņēmuma attīstības plānos.

Treneru primārā loma ir atbalstīt un vadīt uzņēmuma stratēģisko plānu izveides procesu, moderējot analīzes un plānošanas posmus, adaptējot notiekošo ar uzņēmuma vadības izvirzītajiem mērķiem.

Visi procesi, diskusijas un rezultāti tiek dokumentēti rakstveidā, ar foto un/vai ar video.

Mācībās ir iekļauts tiešsaistes izdales materiāls, kurā ir apkopotas lēmuma pieņemšanas procedūras un praktiskie ieteikumi.

Kontakts

Mareks Dombrovskis

Mareks Dombrovskis
+371 26400296
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.