Ziemas izdzīvošanas pamatkurss 26.-28. janvārī

Attēls: Ziemas izdzīvošanas pamatkurss

Vieta:

Vidzeme, precīza vieta tiks nosūtīta dalībniekiem uz e-pastu.

Dalībnieku skaits:

līdz 10 personām;

Pieteikšanās:

līdz 20. janvārim;

Sagatavotības līmenis:

bez priekšzināšanām.

Dalības maksa:

~175 EUR / per. Piesakaties divatā un saņemat īpašo cenu 150 EUR / per. Cenā ietilpst kopējais inventārs, instruktoru darbs, ēdināšana, pirts. Jautājumu gadījumā lūdzu zvaniet 26400296! Piedāvājam šo piedāvājumu noformēt arī kā dāvana karti, ja vēlies to uzdāvināt vīram, sievai, dēlam, draugam vai biznesa partnerim.

Atbalstītāji

Izdzīvošanas skolu atbalsta un mobilitāti nodrošina:
Amserv

Apraksts

Katram cilvēkam pilnvērtīgas personības izaugsmei ik pa laikam ir nepieciešams nonākt skarbos apstākļos ārpus ikdienas komforta zonas, lai satiktos ar lielākiem spēkiem – badu, aukstumu, slāpēm, fizisku pārgurumu, u.c., kas rezultātā izmaina domāšanu, vērtības, attieksmi pret sevi, apkārtējiem un bagātina dvēseli. Būs:

 • fizisks izaicinājums;
 • psiholoģiskā noturība;
 • izdzīvošanas iemaņas;
 • atpūta no ikdienas steigas;
 • atgūt emocionālu spēku.

Norise

Šis kurss dod iespēju pārbaudīt sevi modelētā izdzīvošanas scenārijā ar praktisku izdzīvošanas iemaņu apguvi. Kursa noslēgumā tu zināsi gan izdzīvošanas principus un izaicinājumus, gan to, kā izveidot pajumti, iekurt uguni un pārlaist pāris naktis dabā izmantojot maksimāli dabā pieejamos resursus.

1. diena

Ierašanās līdz plkst.12.00. Sākotnēji izrunāsim izdzīvošanas principus aukstā laikā un kā sagatavot ekipējumu. Pēc tam kopīgi dosimies uz kursa norises rajonu, kurā uz vietas apskatīsim naktsmītnes izveides pamatprincipus. Pēc tam sekos šīs dienas galvenais uzdevums - dalībniekam izveidot pēc iespējas siltāku nojumi ar ugunskuru, kas kalpos par “māju” nākošajām divām naktīm.

2. diena

Brokastu laikā kopīgi izvērtēsim secinājumus par pirmo aizvadīto nakti lauka apstākļos. Pēc tam dienas laikā apskatīsim meža dzīvnieku pēdu izsekošanas principus, izveidosim dzīvnieku lamatas un apgūsim navigācijas pamatus ziemas laikā. Gatavojot vakariņās medījumu, uzlabosim naktsmītnes. Ceram uz skaidru ziemas nakti, kuras laikā izbaudīsim nakts orientēšanās specifiku.

3. diena

Brokastu laikā iepazīstināsim ar individuālā izdzīvošanas komplekta saturu un katras lietas pielietojumu. Pēc tam apskatīsim nosacījumus, kas ir jāievēro, lai ziemas apstākļos droši šķērsotu ūdens šķēršļus. Vēlāk sekos noslēguma izaicinājuma uzdevums - spēja iegūt uguni pēc kārtīgas peldes āliņģī. Kursa noslēgumā būs silta pirts. Došanās mājup ap plkst.16.00.

Nepieciešamais personīgais inventārs

 1. Mitrumizturīga jaka un bikses (piem. slēpošanas kombinezons), cepure;
 2. Laika apstākļiem piemērots apģērbs (2 pāri zeķes, garās bikses, garās apakšbikses, termo krekls, silta jaka un virsjaka, kas aiztur vēju un lietu, cepure, cimdi)
 3. Piemēroti āra / ūdensizturīgs apavi / zābaki
 4. Silts guļammaiss piemērots gadalaikam (iespējams kombinēt divus kopā). Vajadzības gadījumā organizatori to var nodrošināt.
 5. Cimdi 2 pāri: Viens pāris kontaktcimdi, (TAMREX mīksti kazas ādas ziemas cimdi 44-302, var iegādāties Tamrex veikalos Rīgā). Otrs pāris siltie, pēc pašu ieskatiem
 6. Lukturītis, vēlams pieres lukturis ar baterijām, kas nodrošina gaismu 2 naktis
 7. Karote, dzeramais kauss vai krūze
 8. Tūrisma paklājiņš
 9. Mugursoma, lai saliktu šo visu iekšā

 10. Lejupielādēt aprakstu pdf formātā

  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Kontakts

Mareks Dombrovskis

Mareks Dombrovskis
+371 26400296
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Sazinies ar mums