Izdzīvošanas pamatkurss "Rudens" 4.-6. oktobrī, Pāvilostā

Izdzīvošanas pamatkurss

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Apraksts pdf failā

Vieta:

Pāvilosta, precīza vieta tiks nosūtīta dalībniekiem uz e-pastu.

Dalībnieku skaits:

ierobežots, līdz 7 vietām , reģistrējies un garantē vietu kursā jau šobrīd!

Pieteikšanās:

līdz 2019.gada 1. oktobrim.

Sagatavotības līmenis:

bez priekšzināšanām.

Dalības maksa:

~180 EUR / no pieaugušā. Īpašā cena tēvam ar dēlu vai tēvam ar meitu 160 EUR / pārim. Ja īpašu apstākļu dēļ dalību atsauc līdz 20. septembrim, tad 50 % dalības maksa tiek atgriezta atpakaļ.
Cenā ietilpst kopējais inventārs, instruktoru darbs, ēdināšana, transports uz kursa norises vietu no pulcēšanās vietas. Jautājumu gadījumā lūdzu rakstiet Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvaniet 26314505!
Piedāvājam šo piedāvājumu noformēt arī kā dāvana karti, ja vēlies to uzdāvināt vīram, sievai, dēlam, draugam vai biznesa partnerim.

Atbalstītāji

Izdzīvošanas skolu atbalsta un mobilitāti nodrošina:
Amserv

Apraksts

Šis kurss dod iespēju pārbaudīt sevi modelētā izdzīvošanas scenārijā ar praktisku izdzīvošanas iemaņu apguvi. Kursa noslēgumā tu zināsi izdzīvošanas principus, būsi apguvis izdzīvošanas pamatiemaņas: kā izveidot drošu pajumti nakšņošanai no dabas materiāliem, kā iegūt uguni un ūdeni, pagatavot medījumu un izveidot signalizēšanas plānu glābējiem, apgūt navigācijas pamatiemaņas.

"Tajās pāris dienās negribot esmu pārvērtējis savu dzīvi un sapratis, ka esmu dzīvojis kā postpadomju izbadējies cilvēks, kurš kā kāmis cenšas aiz vaigiem sabāzt kaut ko kādam laikam uz priekšu. To visu vēl pastiprina patērētāju sabiedrības etalons, ka nepārtraukti kaut kas jāpērk jaunāks un labāks. Bet īstenībā dzīvē vajag tikai piecas lietas, un tā dzīšanās pēc kaut kā ir sevis izpumpēšana nesaprotamu mērķu labā."
(Kursa dalībnieka Aigara atziņa)

1. diena

Ierašanās līdz plkst. 12.00. Sākotnējis izrunāsim izdzīvošanas principus, saņemsiet nepieciešamo ekipējumu. Pēc tam kopīgi dosimies uz kursa norises rajonu, kurā uz vietas apskatīsim naktsmītnes izveides un uguns ieguves pamatprincipus. Pēc tam sekos šīs dienas galvenais uzdevums - dalībniekam izveidot nojumi ar ugunskuru, kas kalpos par “māju” nākošajām divām naktīm.

2. diena

Brokastu laikā kopīgi izvērtēsim secinājumus par pirmo aizvadīto nakti lauka apstākļos. Apvidū meklēsim augus un kukaiņus, kurus var izmantot kā pārtiku. Pēc izvēles tos varēs nogaršot. Praktiski izveidosim signalizēšanas plānu diennakts gaišajam un tumšajam laikam. Pēc tam dienas laikā apskatīsim dzeramā ūdens iegūšanas veidus, vakariņās katrs no dalībniekiem pagatavos medījumu.

3. diena

Brokastu laikā dalīsimies ar otrās nakts atziņām, pieredzes apmaiņa, kā arī iepazīstināsim ar individuālā izdzīvošanas komplekta saturu un katras lietas pielietojumu. Apgūsim navigācija pamatus bez kompasa lietošanas. Beigās būs pārbaudes uzdevumi par apgūtajām nometnes tēmām un svinīgs nometnes noslēgums. Došanās mājup ap plkst.15.00.

Nepieciešamais personīgais inventārs

 1. Mitrumizturīga jaka, garās bikses, cepure, termo krekls, džemperis, divi pāri zeķes, rezerves bikses un džemperis.
 2. Piemēroti āra zābaki, puszābaki, gumijas zābaki - atkarībā no laika apstākļiem.
 3. Silts guļammaiss piemērots gadalaikam. Vajadzības gadījumā organizatori to var nodrošināt.
 4. Viens pāris kontaktcimdi, (TAMREX mīksti kazas ādas, var iegādāties Tamrex veikalos Rīgā).
 5. Lukturītis, vēlams pieres lukturis ar baterijām, kas nodrošina gaismu 2 naktis.
 6. Karote, dzeramais kauss vai krūze, katliņš ēdiena gatavošanai uz ugunskura.
 7. Tūrisma paklājiņš.
 8. Ass nazis.
 9. Saliekamais zāģis un maza izmēra cirvis, lai būtu raitāka darbošanās mežā.
 10. Divi litri dzeramais ūdens
 11. Mugursoma, kurā visu šo saliktu iekšā.

 12. Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

  Apraksts pdf failā

Kontakts

Mareks Dombrovskis

Mareks Dombrovskis
+371 26400296
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Sazinies ar mums